Waar wil jij voor staan & gaan in 2026?
In mijn beleving ben jij wat onze wereld nu nodig heeft.
Jij.
Ik.
Gretige enthousiastelingen.
Mensen die met goede intenties en volharding gaan voor datgene wat zij echt hartstikke belangrijk vinden. Waar ze het verschil mee maken.
Ik voel zo sterk: “Mijn bedrijf moet mensen gretig maken.”
Dit is wat ik graag wil aanwakkeren.
Enthousiasme, energie.
Nieuwsgierigheid.
Bezinning, verdieping, ontwikkeling.
Daar heb ik allemaal toffe ideeën bij.
Als we kijken wat er op wereldtoneel gebeurt, dan hebben we een belangrijke verantwoordelijkheid om het goed te hebben. Laten we daarom 2026 volop vullen met:
- Lieve dingen doen
- Vervullende dingen doen
- Leuke dingen doen
- Lef en moed tonen om verrassende initiatieven te nemen
Daadwerkelijk in actie komen. Dóen.
Mijn hart maakt een sprongetje als mensen lieve, waardevolle, life changing dingen doen met impact op het leven van anderen.
Ik heb mijn hart kunnen ophalen de afgelopen tijd tijdens 3FM Serious Request. Wat een gave initiatieven in heel het land! Ook die anonieme gulle gevers die een enorm bedrag hebben gedoneerd aan Spieren voor Spieren. Fantastisch. Zij hoeven of willen geen podium, geen applaus. En dat zette me aan het denken.
Op Instagram zag ik de afgelopen tijd video’s voorbijkomen, dat iemand in het voorbijgaan stiekem de boodschappen betaalt van nietsvermoedende mensen die bij de kassa staan. Lief. Dat zet me aan het denken.
Jaren geleden had een collega een nier nodig. Toen bleek dat zijn zoon een match was. Zijn zoon wilde dat graag en hoefde hier geen moment over na te denken (zijn vader wel). De operatie is doorgegaan en geslaagd. Door dit verhaal heb ik me toen nog verdiept in het proces om anoniem bij leven een nier af te staan. Ik las over altruïstische donatie bij leven. Wat een verhalen! Hoe waardevol is het als je op deze manier de levenskwaliteit van iemand kan verbeteren. Dan maak je toch écht een verschil. Dat zette me aan het denken.
Wat doe IK eigenlijk?
Welke goede, grootse dingen doe ik anoniem?
Zonder zichtbaarheid, zonder applaus.
Welke goede dingen doe ik zonder direct resultaat te zien?
Wat zaai ik zonder meteen te oogsten? Want ik hou namelijk van direct oogsten. Ik wil het allerliefst direct resultaat zien. En ja, ik hou ook van applaus. Ik wil het graag goed doen en blijkbaar heb ik ook behoefte aan externe erkenning voor mijn daden?
Oh jee. Hier vind ik wel iets van merk ik #schaduwwerk Gelukkig heb ik ook zelf een coach waar ik naartoe ga 😉
Kan ik gewoon de goede dingen doen en me onthechten van het effect, van het resultaat?
Just do the work!
Vertrouwen op effect.
Ook als ik dat zelf (nog) niet zie.
Dat ik vooral geniet van met welke intentie ik de dingen doe.
Wat komt er nu in jou op als je dit leest?
Wat gaat jouw bijdrage zijn?
Wie in mijn ogen een enorm belangrijke bijdrage doet waar mijn hart een sprongetje van maakt is mijn businessbuddy Sabine Wolters!
Zij heeft een online Compass training gemaakt. Video’s, werkboek, toffe online sessies. https://detrainingsboerderij.nl/compassonline-2/
Ik heb deze training járen geleden live bij haar gevolgd en vorig jaar heb ik de online variant mogen reviewen en mijn kompas aangescherpt. Ik ben hier zó enthousiast over, omdat ik echt van mening ben, dat als jij jouw leven onder de loep legt en je mission statement kent, weet waar jij voor staat en gaat, dat jij (samen met mij en met heel veel anderen) het verschil maakt in de komende jaren.
En er zijn, naast Sabine, nog zoveel meer mensen die tijd en energie stoppen in goede dingen doen die anderen verrijken.
Het verschil maken.
Dingen die de frequentie op deze bol verhogen.
Laten we hier de aandacht op vestigen.
Kleine en grote dingen doen met impact.
Doe je mee?
Laat me weten waar jij je voor inzet!
Waar stop jij jouw kostbare tijd en energie in om het verschil te maken?
Als je het met me deelt stuur ik je de enige echte ‘Ben en blijf gretig’-totebag toe.
Zet er dan ook meteen even je adresgegevens bij, dan kan ik het voor je in orde maken.
Dank je wel dat je er bent.
Ben en blijf gretig!
Ingrid




